مجله و آموزش سدان مد

تجهیز کلینیک و درمانگاه; نکات جدید برای درمانگاه های موفق

تجهیز کلینیک و درمانگاه

تجهیز کلینیک و درمانگاه که در جهت خدمت رسانی هر چه بهتر به بیماران و نیز افزایش کارآمدی بخش های مختلف انجام می شود، بایستی از منابع معتبر انجام گیرد. چرا که تجهیزات پزشکی کلینیک ها و درمانگاه ها با جان و سلامت مردم در ارتباط بوده و بایستی از شرکت های ارائه دهنده ی تجهیزات پزشکی معتبر انجام گیرد تا علاوه بر تامین سلامت مراجعه کنندگان و بیماران، بتواند رضایتمندی کارفرما را به جهت ضمانت اصل بودن کالا نیز فراهم آورد.

بهره مندی از تجهیزات پزشکی به روز، خرید آسان، تضمین کالا و نیز ارسال سریع سفارشات از جمله ویژگی هایی است که بایستی در هنگام خرید تجهیزات پزشکی مد نظر افراد و ارگان های مختلف قرار گیرد تا تجربه ی یک خرید مطمئن را برای ایشان ایجاد نماید.

تجهیزات پزشکی سدان مد با سابقه ی 25 ساله ی همکاری با شرکت های مختلف در تجهیز بیمارستان ها، کلینیک ها، درمانگاه های عمومی و خصوصی، تجهیز آمبولانس ها و… می کوشد تا نیاز های کشور را در این زمینه تامین نماید.

در یک درمانگاه، چه به صورت شبانه روزی یا عمومی، داشتن تجهیزات مناسب و کامل برای ارائه خدمات پزشکی به بهترین شکل ممکن بسیار ضروری است. از تجهیزات پزشکی گرفته تا لوازم مصرفی، هر قسمتی از یک درمانگاه باید با دقت بررسی و تجهیز شود. در این مقاله، ما به بررسی تجهیزات مورد نیاز در مختلف بخش های یک درمانگاه می پردازیم.

برای مشاوره تجهیز درمانگاه یا کلینیک سوالات زیادی داشتید می توانید با ما در تماس باشید.

لیست تجهیزات درمانگاه عمومی

در یک درمانگاه عمومی، ممکن است تجهیزات متفاوتی با توجه به خدمات ارائه شده مورد نیاز باشد. به طور کلی، بعضی از تجهیزات معمولی شامل:

 1. تجهیزات تشخیصی مثل:
 2. تجهیزات آزمایشگاهی مانند:
  •  میکروسکوپ
  • اسپکتروفتومتر
  • دستگاه هماتولوژی
 3. تجهیزات درمانی از قبیل:
 4. تجهیزات پزشکی عمومی مثل:

این فقط چند مورد از تجهیزات متداول در یک درمانگاه عمومی است و ممکن است بسته به نوع خدماتی که ارائه می شود، تجهیزات بیشتری نیز مورد نیاز باشد.

تجهیزات مورد نیاز درمانگاه شبانه روزی

یک درمانگاه شبانه روزی نیاز به تجهیزات اضافی دارد تا بتواند خدمات پزشکی در ساعات غیرکاری را ارائه دهد. این تجهیزات ممکن است شامل:

 • سیستم های اضطراری برق و چراغ اضطراری
 • تجهیزات اضافی تشخیصی و درمانی برای اتاق های اضطراری
 • سیستم های امنیتی مانند دوربین های نظارتی و قفل های الکترونیکی
 • تجهیزات اضافی مراقبت بیمار از قبیل دستگاه های تنفس مصنوعی و دفیبریلاتورها

با توجه به اینکه هر درمانگاه شبانه روزی ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشد، این لیست باید با دقت و با توجه به نیازهای خاص بررسی شود. بیشتر درباره “تجهیز درمانگاه شبانه‌ روزی” بخوانید روی عبارت مورد نظر کلیک کنید.

تجهیز کلینیک و درمانگاه

تجهیزات پزشکی مورد نیاز کلینیک و درمانگاه عمومی

کلینیک ها و درمانگاه ها هر دو به عنوان ارائه دهندگان خدمات پزشکی عمل می کنند، اما طیف وسیعی از تفاوت ها در نوع و مقیاس خدماتی که ارائه می دهند وجود دارد. بنابراین، تجهیزاتی که این دو نیاز دارند نیز متفاوت خواهد بود.

در کلینیک ها، تجهیزات بیشتری ممکن است برای جلسات مشاوره و ارائه خدمات پزشکی خاص، مانند دندانپزشکی، چشم پزشکی، یا فیزیوتراپی، لازم باشد. از طرف دیگر، درمانگاه ها اغلب باید بتوانند خدمات پزشکی گسترده تر و عمومی تر را ارائه دهند. بنابراین، احتمالاً نیاز به تجهیزات بیشتری برای تشخیص و درمان دارند.

از جمله تجهیزات پزشکی اولیه مورد نیاز کلینیک ها و درمانگاه ها که شرکت سدان مد می تواند برای تامین آن ها اقدام نماید عبارتند از:

لوازم مصرفی در درمانگاه

لوازم مصرفی یک بخش حیاتی از هر درمانگاه یا مرکز پزشکی هستند. بدون آنها، بسیاری از خدمات پزشکی و درمانی که ارائه می شوند، نمی توانند به طور کامل و ایمن انجام شوند. لوازم مصرفی در درمانگاه می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. گان و پوشاک یکبار مصرف برای کارکنان و بیماران
 2. سرنگ ها و سوزن های یکبار مصرف
 3. ماسک ها، دستکش ها و عینک های حفاظتی
 4. محلول های ضد عفونی کننده و صابون ها
 5. بانداژ ها و پانسمان های یکبار مصرف

تجهیزات مورد نیاز بهداری

بهداری یکی از بخش های مهم در هر مرکز پزشکی است و نیاز به تجهیزات خاص خود را دارد. برخی از تجهیزات مورد نیاز بهداری عبارتند از:

 1. تجهیزات نظافت و استریلیزاسیون، از جمله:
  • اتوکلاوها
  • جاروبرقی های صنعتی
  • محصولات ضدعفونی کننده
 1. تجهیزات حفاظت فردی برای کارکنان بهداری، از جمله:
 1. تجهیزات مراقبت از پوست و زخم، از جمله:
  •  کرم ها
  • پودرها
  • پانسمان های خاص
 1. تجهیزات خاص برای بخش های مختلف بهداری، مانند:
  •  بخش عفونی
  • بخش جراحی
  • بخش پزشکی

تامین تجهیزات کلینیک ها و درمانگاه ها

بدیهی است که صدور پروانه های تأسیس بدون تجهیز کامل مرکز و نیز تهیه ی لیست کامل تجهیزات بخش های مختلف امکان پذیر نبوده و بنابراین شما بایستی با انتخاب یک فروشگاه تجهیزات پزشکی معتبر، اقدام به تجهیز کلینیک و درمانگاه خود نمایید.

بنابراین شما می توانید جهت آگاهی از تمامی وسایل مورد نیاز برای درمانگاه و نیز تجهیز کلینیک و درمانگاه خود، با همکاران ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی سدان مد در ارتباط باشید تا در اسرع وقت نیاز های شما به تجهیزات پزشکی را تامین کرده و نسبت به تجهیز کامل مرکز اقدام نمایند. همکاران ما آماده ی همکاری با تمام درمانگاه های عمومی و خصوصی بوده و قادرند تا تمام نیاز های شما را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایند.

با توجه به موارد فوق، مشخص است که تجهیز یک درمانگاه یا کلینیک نیاز به دقت و توجه به جزئیات زیادی دارد. هر یک از این تجهیزات نقش خاص خود را در ارائه خدمات پزشکی با کیفیت و ایمن دارد. به همین دلیل، اهمیت انتخاب و استفاده از تجهیزات مناسب در هر بخش را نباید نادیده گرفت.

این شرکت در تلاش است تا با همکاری با شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی برتر، بهترین برند های تجهیزات پزشکی را شناسایی نموده و با تهیه وسایل مورد نیاز درمانگاه ها و کلینیک ها از آن ها، در جهت پیشرفت سطح سلامت کشور عزیزمان ایران بکوشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *